Mercedes-Benz Finansal Hizmetler 2018'in en iyi işverenleri arasında yer aldı.
 

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, Great Place to Work Enstitüsü’nün Türkiye’de bu sene 6. kez düzenlediği Türkiye'nin En İyi İşverenler araştırmasında “2018’in en iyi işverenleri” arasında yer aldı.

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler İK uygulamalarında ortaya koyduğu başarılı ve etkin çalışmalardan dolayı, Great Place to Work Enstitüsü’nün kurum kültürleri ile fark yaratan şirketleri ödüllendirdiği Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasının, 50-250 çalışan sayısı kategorisinde 2018’in en iyi işverenlerinden biri olarak belirlendi.

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ödülü, çalışanlar arası iletişimde şeffaflık, çalışan gelişimi için verdiği destek, çalışanların birbirine duyduğu güven ve sağladığı aile ortamı dolayısıyla elde etti.

3. kez en iyi işveren oldu

Daha önce 2014 ve 2015 yıllarında Avrupa İş Dünyası Ödülleri'nde Onur Kurdelesi Ödülü’nü alarak Avrupa’da “Yılın İşvereni” seçilen Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, 2013 ve 2014 yıllarında da “Great Place to Work” ödülleri kapsamında üst üste iki yıl “Finans Sektörünün En İyi İşvereni” seçilmişti.

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Yönetici Direktörü Gerhard Gross;

Dünya genelinde Mercedes-Benz Ailesi’nin bir parçası olarak her pazarda mütemadiyen üstün performanslı insan kaynağı istihdam ediyoruz. Türkiye’deki bu muhteşem takım, yüksek şirket bağlılığı ve yetkinliği ile bütün başarılarımızın tek sebebidir. 

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler İnsan Kaynakları Müdürü Merve Şimşeker yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şirket olarak her zaman beraber çözüm üretmeye, emek harcamaya, insanların hayatına değer katmak için aynı motivasyonla hareket etmek gerektiğine inandık. Şirket içinde işe alımdan, eğitim ve gelişime, performans ve yetenek yönetiminden, motivasyon ve iç iletişime kadar her alanda çalışan memnuniyeti ve bağlılığını artıracak çalışmalara yer vermeyi kendimize ilke edindik. Bu şekilde birbirinden önemli işler başarıp, güven içerisinde çalışan bir aile olduk. Şirket kültürümüzü doğru bir şekilde yorumlayan ve bu güzel sinerjinin oluşmasına katkı sunarak, Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri seçilmemizi sağlayan tüm çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.“

 

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in Yıldızı Hep Parlıyor!

 

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, 2017 yılına ait aldığı rating ile son 9 yılda olduğu gibi sektörün en istikrarlı büyümesini gösteren şirket oldu. Bunun yanı sıra kendi sektöründe son 9 yılın en karlı şirketi olarak unvanını sürdürüyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda en yüksek rating notunu korudu. Güçlü Pazar payı, güçlü teminat yapısı, düşük maliyetli fonlama ve çeşitliliği artan fon kaynaları ile beraber her geçen gün daha da güçleniyor. Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ailesi olarak sizlerle bu mutluluğu paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
 
 
 
 
 
 

 

 

Mercedes-Benz Türk çocuklara trafik eğitimi vermek üzere yola çıktı.

 
Mercedes-Benz Türk, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla (TEGV) birlikte trafiğin en savunmasız katılımcıları olan çocuklara trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını sağlayacak yeni bir eğitim programına başladı.
 
Çocukları olası tehlikelere karşı yaşlarına uygun bir yaklaşımla bilinçlendirmek ve güvenliklerini sağlamak üzere Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Mercedes-Benz Group AG tarafından 2001 yılından bu yana çeşitli ülkelerde uygulanan MobileKids Trafik Eğitim Projesi’ni Türkiye’de hayata geçirdi. Bugüne kadar Almanya, Hindistan, Malezya, İsrail, İtalya, Çin ve Macaristan’da uygulanan MobileKids projesiyle 1,3 milyon çocuğa ulaşıldı.
 
Çocuklara yönelik bir projenin çocuk eğitimi konusunda uzmanlaşmış kuruluşlar tarafından yapılması gerektiğine inanan Mercedes-Benz Türk, MobileKids projesinde TEGV ile işbirliği yapıyor.
Bu kapsamda çocuklara birebir ulaşılması için TEGV’in gezici öğrenim birimi eğitime dahil edilerek ilk tematik ateşböceği olan Trafik Ateşböceği hazırlandı. Şubat 2013’den itibaren Trafik Ateşböceği “Çocuklar Yollarda” sloganıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ilköğretim çağındaki çocuklara trafik eğitimi verecek.
 
Projenin ilk 5 yılında, her yıl 3-4 farklı ilde bulunan yaklaşık 7-8 okulda etkinlik yapılması, her yıl 1-2 coğrafi bölgeye gidilmesi ve 5 yılın sonunda ülkemizin 7 bölgesine ulaşılması planlanıyor.
Trafik Ateşböceği’nin yanı sıra MobileKids web sitesi (http://tr.mobilekids.net) projenin bir diğer önemli aracını oluşturuyor. MobileKids web sitesi içerdiği trafik konulu oyunlarla çocuklara eğlenerek öğrenme fırsatı sunarken, ailelerine trafik eğitimi konusunda yararlı bilgiler veriyor.
 
Ayrıca MobileKids projesi sosyal medyada da yer alarak Facebook sayfasıyla (https://www.facebook.com/MobileKidsTurkiye) daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.
 
Trafik Ateşböceği’nin ilk durağı Küçükçekmece Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu olarak belirlendi. Sonrasında 2013 yılında sırasıyla Aksaray ve Manisa’da ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen okullarda eğitimler devam edecek.
 
 

 

Finansaltuketici.gov.tr Tanıtım Filmi
 

BDDK tarafından kredi, kredi kartı, mevduat, bankacılık ürünlerinin güvenliği gibi konularda finansal tüketicinin bilinçlendirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında hayata geçirilen Finansal Tüketici web sitesinin tanıtım filmi için tıklayınız.